Müteahhit

Rönesans İnşaat – İşe Alım ve Çalışan Sayısı

Rönesans İnşaat, Ankara Merkezli firma Linked’in üzerinde 182.029 takipçisi olan büyük ölçekli türk inşaat firmalasıdır. Firmanın 4.934 çalışanı LinkedIn‘de görüntülenmektedir. Site istatistiklerine göre 2.254 Aktif personel firmada çalışmalarını sürdürmektedir. Rapor Ocak 2019 dönemi istatistiklerini içermektedir. Rönesans inşaat uluslararası Müteahhitlik firmasıdır.

Bu sayı bire-bir firma çalışan sayısını yansıtmamakla birlikte, bizlere fikir vermesi açısından önemlidir. Linked ‘in üzerinde yaptığımız değerlendirmede bu sayıyı oluşturan kişilerin Firmanın aktif personelleri, alt yüklenici personelleri, ağırlıklı olarak teknik ve idari kadrosu olmakla birlikte, formen, operatör kadrolarınında bu sayı içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Halen profilini güncellememiş, aslen firmada çalışmayan personellerde bu sayıya dahil olduğu görülmüştür.

Rönesans Holding sayfası dışında Rönesans Sağlık ve Rönesans Construction sayfaları ayrıca gösterilmektedir. Çalışan sayısı fazla olması sebebi ile Rönesans Construction’a raporumuzda ayrıca yer vereceğiz. Şirketin bölünmesi çalışan sayılarında düşüş göstermesinde payı olduğunu düşünüyoruz.

Rönesans İnşaat Hakkında 

Rönesans Holding, inşaat, gayrimenkul yatırım ve enerji sektörlerinde uzmanlaşmış bir şirketler topluluğudur. Rönesans ayrıca sağlık ve eğitim sektörlerinde de faaliyet göstermekte ve bu alanlardaki yatırımlarını da artırmayı amaçlamaktadır. Türkiye, Rusya, Türkmenistan, Kazakistan, Belarus, Gabon, Gana, Sint Marteen, Sri Lanka, Lüksemburg, Karayipler, Japonya, Avusturya, Belçika, Hollanda, Almanya, Finlandiya, İsviçre, Libya, Nijerya, Mozambik, Irak ve Katar olmak üzere, 23 farklı ülkede yatırımları bulunan Rönesans Holding, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerini yatırım yapmayı hedeflediği yeni pazarlar olarak belirlemiştir.
Rönesans Holding’in temelleri, Dr. Erman Ilıcak tarafından, 1993 yılında Rusya’nın St. Petersburg kentinde kurulan ve bugün grubun lokomotif şirketi olan Rönesans İnşaat’ın kuruluşu ile atılmıştır. Rönesans İnşaat, kısa zamanda yeni pazarlara açılmayı başarmış ve günümüzde dünyanın önde gelen uluslararası müteahhitlik firmalarından biri haline gelmiştir.
Sürekli gelişimin önemine inanan Rönesans, kaliteden ödün vermeden de bir başarı öyküsünün yazılabileceğini göstermiş ve Engineering News Record (ENR)’nin “2017 yılında dünyanın en büyük 250 Uluslararası İnşaat Şirketleri” listesinde, dünyanın 38., Avrupa’nın 10. büyük uluslararası müteahhitlik şirketi olarak gösterilmiştir.
Rönesans, alışveriş merkezleri, ofisler, oteller, karma kullanımlı yapılar, yüksek yapılar, endüstri tesisleri, altyapı tesisleri, enerji santralleri, ilaç üretim tesisleri, yiyecek ve içecek işleme tesisleri ve devlet binaları gibi yapılar inşa etmektedir. Genel merkezi Ankara’da bulunan Rönesans Holding’in 30’u aşkın bölgede, daimî taşeronları ile birlikte 50.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

Rönesans İnşaat Çalışan Sayısı

Rönesans inşaat çalışan istatistiklerinde firmanın 2018 yılında %3 ‘lük küçülme içerisinde olduğu gözlemleniyor. Rönesans inşaat ortalama işte kalma süresi 3,1 yıl olarak hesaplanmış.

Rönesans İnşaat Yeni İşe Alımlar

Rönesans İnşaatın 2018 yılı yeni işe alımlarında önceki yıllara nazaran genel olarak bir azalış gözlemleniyor. 

Rönesans İnşaat Çalışan Dağılımı

İnşaat firmasının 6 Ay ve 1 yıllık periyotlarda çalışan sayıları incelendiğinde ; 

Genel düşüş tüm birimlerde gözlemleniyor. 
Rönesans inşaatın Mühendislik alanında çalışan sayısı 2018 yılında %9 artış göstermiş.

Yorumlarda Rönesans inşaat firması iş ilanlarını ve şantiye işe alımlarını paylaşarak, iş arayan dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Yazımız ilginizi çektiyse, diğer inşaat firmalarıyla ilgili inceleme yazılarımıza, İnşaat Firmaları – İşe Alım – Çalışan Raporu 2018
sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Kapalı

Mail Grubuna Katıl
Join Newslater

Mail grubumuza başarı ile eklendiniz. You have successfully subscribed to the newsletter

Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin. There was an error while trying to send your request. Please try again.

İnşaat Şantiye Yapı ve Proje, bu formda verdiğiniz bilgileri sizinle iletişim kurmak, güncellemeler ve pazarlama sağlamak için kullanacaktır. - We will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.