Müteahhit

Cengiz İnşaat İşe Alım ve Çalışan Sayısı

Cengiz İnşaat, İstanbul Merkezli firma Linked’in üzerinde 30.158 takipçisi olan büyük ölçekli türk inşaat firmasıdır. Firmanın 456 çalışanı LinkedIn‘de görüntülenmektedir. Site istatistiklerine göre 346 Aktif personel firmada çalışmalarını sürdürmektedir. Rapor Ocak 2019 dönemi istatistiklerini içermektedir. Cengiz inşaat uluslararası Müteahhitlik firmasıdır.

Bu sayı bire-bir firma çalışan sayısını yansıtmamakla birlikte, bizlere fikir vermesi açısından önemlidir. Linked ‘in üzerinde yaptığımız değerlendirmede bu sayıyı oluşturan kişilerin Firmanın aktif personelleri, alt yüklenici personelleri, ağırlıklı olarak teknik ve idari kadrosu olmakla birlikte, formen, operatör kadrolarınında bu sayı içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Halen profilini güncellememiş, aslen firmada çalışmayan personellerde bu sayıya dahil olduğu görülmüştür.

Cengiz İnşaat Hakkında

Cengiz Holding’e bağlı olan Cengiz İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1987 yılında İstanbul’da kurulmuş olup, Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından birisidir. Şirketimizin faaliyet alanları; otoyol, köprü, viyadük, tünel, metro, demiryolu, baraj ve hidroelektrik santraller, havalimanı, liman, enerji santrali ve enerji, sulama ve su temini projeleri, sanayi tesisleri, şehir altyapısı, otel, bina ve tesis inşaatı ile ilgili tüm altyapı ve üstyapı işleridir.

İlkelerimize bağlı olarak işlerimizi sürdürmenin memnuniyetini yaşarken, tutarlı ve etkili başarımızı kısa sürede sadece kendi ülkemizde değil diğer ülkelerde de sergilemekteyiz. Bugün, deneyimli çalışan gücümüz ve projelerimizde kullanılmakta olan yaklaşık 300 milyon ABD doları değerindeki yenilenmiş makine parkımız ile 8,77 milyar ABD doları tutarında inşaat projesi bitirmiş bulunmaktayız. Firmamızın devam etmekte olan projelerinin toplam tutarı ise 15,17 milyar ABD dolarına ulaşmaktadır.

Cengiz İnşaat olarak son 10 yıldır “ENR En İyi 250 Uluslararası Müteahhit” listesinde yer almakla birlikte 2016 yılındaki listede 184’üncü sırada bulunmaktayız.

Firmamız yurtdışında bugüne dek Azerbaycan, Bosna Hersek, Kuzey Irak, Kazakistan, Nahçıvan ve Bulgaristan’da birçok sayıda inşaat işlerini başarı ile tamamlamış olup şu an Kuveyt ve Kazakistan’da çeşitli inşaat işlerini taahhüdü altında gerçekleştirmektedir.

Türkiye’nin en büyük ve prestijli projelerinden biri olan İstanbul Yeni Havalimanı (YİD) Yap-İşlet-Devret Projesi’nin yapımı ve 25 yıllık işletme hakkı Cengiz İnşaat’ın liderliğinde kurulmuş olan Ortak Girişim Grubu tarafından 2013 Mayıs ayında kazanılmıştır.

Cengiz İnşaat Çalışan Sayısı

Cengiz inşaat çalışan istatistiklerinde firmanın 2018 yılında %4 ‘lük küçülme içerisinde olduğu gözlemleniyor. Cengiz inşaat ortalama işte kalma süresi 4,1 yıl olarak hesaplanmış.

Cengiz İnşaat Yeni İşe Alımlar

Cengiz İnşaatın 2018 yılı yeni işe alımlarında önceki yıllara nazaran genel olarak bir azalış gözlemleniyor. 

Cengiz İnşaat Çalışan Dağılımı

İnşaat firmasının 6 Ay ve 1 yıllık periyotlarda çalışan sayıları incelendiğinde ; 

Genel düşüş bazı birimlerde gözlemleniyor. 
Cengiz inşaatın Mühendislik alanında çalışan sayısı 2018 yılında %0 azalış ve artış göstermemiş.

Yorumlarda Cengiz inşaat firması iş ilanlarını ve şantiye işe alımlarını paylaşarak, iş arayan dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Yazımız ilginizi çektiyse, diğer inşaat firmalarıyla ilgili inceleme yazılarımıza, İnşaat Firmaları – İşe Alım – Çalışan Raporu 2018
sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Mail Grubuna Katıl
Join Newslater

Mail grubumuza başarı ile eklendiniz. You have successfully subscribed to the newsletter

Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin. There was an error while trying to send your request. Please try again.

İnşaat Şantiye Yapı ve Proje, bu formda verdiğiniz bilgileri sizinle iletişim kurmak, güncellemeler ve pazarlama sağlamak için kullanacaktır. - We will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.