Müteahhit

Doğuş İnşaat – İşe Alım ve Çalışan Sayısı

Doğuş İnşaat, İstanbul Merkezli firma Linked’in üzerinde 76.419 takipçisi olan büyük ölçekli türk inşaat firmalasıdır. Firmanın 1.308 çalışanı LinkedIn‘de görüntülenmektedir. Site istatistiklerine göre 1.060 Aktif personel firmada çalışmalarını sürdürmektedir. Rapor Ocak 2019 dönemi istatistiklerini içermektedir. Doğuş inşaat uluslararası Müteahhitlik firmasıdır.

Bu sayı bire-bir firma çalışan sayısını yansıtmamakla birlikte, bizlere fikir vermesi açısından önemlidir. Linked ‘in üzerinde yaptığımız değerlendirmede bu sayıyı oluşturan kişilerin Firmanın aktif personelleri, alt yüklenici personelleri, ağırlıklı olarak teknik ve idari kadrosu olmakla birlikte, formen, operatör kadrolarınında bu sayı içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Halen profilini güncellememiş, aslen firmada çalışmayan personellerde bu sayıya dahil olduğu görülmüştür.

Doğuş İnşaat Hakkında 

Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş, 1951’den bugüne inşaat sektöründe gerçekleştirdiği toplam değeri 20 milyar doları aşan 200’den fazla alt ve üstyapı projesiyle, dünyanın en itibarlı şirketlerinden biridir. Uluslararası şirketlerle kurduğu ortak girişim ve konsorsiyumlar ile yerini her geçen gün daha da güçlendiren Doğuş İnşaat, yalnızca Türkiye’de değil, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Körfez ülkelerinde de mega projeleri hayata geçirmektedir. Doğuş İnşaat, müteahhitlik şirketlerinin bir önceki yıl elde ettikleri yurtdışı proje gelirlerine göre ENR tarafından her sene belirlenen “Dünyanın En Büyük 250 İnşaat Firması” sıralamasında 2003 yılından beri yer almaktadır.

Doğuş İnşaat’ın farklı uzmanlık alanlarını içeren kapsamlı portföyü; 1460 km’lik yol, 43 km’lik köprü ve viyadük, 200 km’lik metro ve tünel, toplamda 3350 MW elektrik üreten 21 baraj ve hidroelektrik santrali gibi altyapı projeleri dışında, metro projeleri kapsamındaki istasyonlar da dahil toplam 3 milyon metre karelik bir inşa hacmine sahip alışveriş ve eğlence merkezi, ofis, yaşam ve endüstriyel alan projelerini de içermektedir. Ayrıca Şirket, Doğuş Grubu gayrimenkul yatırımları kapsamında 2.6 milyon metre karelik inşa alanına sahip bina yapımı gerçekleştirmiştir.

2014 ve 2017 yıllarında Great Place to Work® Institute tarafından 50-500 çalışan sayısı kategorisindeki şirketler arasında yapılan kapsamlı araştırma sonrasında Doğuş İnşaat, üstün İnsan Kaynakları Uygulamaları ve çalışanlarına sağladığı güvenli çalışma ortamıyla, “Türkiye’nin En İyi İşvereni” seçilen 10 şirketten biri olmaya olmaya ve “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Özel Ödülü”nü almaya hak kazanmıştır.

Doğuş İnşaat Çalışan Sayısı

Doğuş inşaat çalışan istatistiklerinde firmanın 2018 yılında %7 ‘lük küçülme içerisinde olduğu gözlemleniyor. Doğuş inşaat ortalama işte kalma süresi 5,2 yıl olarak hesaplanmış.

Doğuş İnşaat Yeni İşe Alımlar

Doğuş İnşaatın 2018 yılı yeni işe alımlarında önceki yıllara nazaran genel olarak bir azalış gözlemleniyor. 

Doğuş İnşaat Çalışan Dağılımı

İnşaat firmasının 6 Ay ve 1 yıllık periyotlarda çalışan sayıları incelendiğinde ; 

Genel düşüş tüm birimlerde gözlemleniyor. 
Doğuş inşaatın Mühendislik alanında çalışan sayısı 2018 yılında %10 azalış göstermiş.

Yorumlarda Doğuş inşaat firması iş ilanlarını ve şantiye işe alımlarını paylaşarak, iş arayan dostlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Yazımız ilginizi çektiyse, diğer inşaat firmalarıyla ilgili inceleme yazılarımıza, İnşaat Firmaları – İşe Alım – Çalışan Raporu 2018
sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Mail Grubuna Katıl
Join Newslater

Mail grubumuza başarı ile eklendiniz. You have successfully subscribed to the newsletter

Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin. There was an error while trying to send your request. Please try again.

İnşaat Şantiye Yapı ve Proje, bu formda verdiğiniz bilgileri sizinle iletişim kurmak, güncellemeler ve pazarlama sağlamak için kullanacaktır. - We will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.