Kentsel DönüşümSponsor İçerik

Dask Sorgulaması Nasıl Yapılır, Dask Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Ülkemizin deprem kuşağında olması dikkate alınarak zorunlu hale getirilmiş olan DASK deprem sigortası başta deprem ve deprem sebebiyle ortaya çıkan yer kayması, yangın, tsunami, gibi nedenlerden dolayı yaşanan maddi kayıpları karşılar. Bu zararların karşılanabilmesi için poliçe esasları ve sınırları önceden belirlenmiştir. E-sigortam üzerinden dask sorgula yaparak bunlarla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Dask sigortasının geçerli olduğu yapılar düzenlemede açık bir şekilde ifade edilmiştir. Bunlar arasında konut olarak inşa edilmiş yapılar, bağımsız bölümler, binada bulunan ve büro, ticarethane gibi amaçlarla kullanılan yerler, kat irtifakı almış yapılar, tapu ayrımı henüz yapılmamış olan kooperatif evleri ve tapuda cins ayrımı yapılmamış olan yapılar için dask sigortası yaptırma talebinde bulunabilirsiniz.

Dask Nasıl Sorgulanır?

Dask sorgula işlemlerini online olarak hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sigorta kapsamında TC kimlik numarası ya da poliçe numarası kullanılır. Bunun öncesinde sigorta kayıt kısmında kişiye ait telefon ve güncel tapu bilgilerinin firmaya iletilmiş olması gerekir. Bilgiler eksiksiz olduğu takdirde tüm sorgulama ve dask sigortası işlemlerinizi e-sigortam üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Dask sorgula ile

  • Poliçenin prim ayrıntıları,
  • Dask poliçe numarası,
  • Sigortanın yapıldığı acente ya da sigorta şirketi detayları,
  • Poliçenin başlangıç ve bitiş tarihleri,
  • Poliçede bulunan ada, adres ve parsel

gibi bilgiler ulaşılabilir hale gelir.

Dask Fiyatları Ne Kadar?

En uygun dask sigortası fiyatları için e-sigortam aracılığıyla işlem yapabilirsiniz. Bunun için sorgulama yaparken ilk aşamada yeni mi yoksa yenileme amaçlı mı dask yaptırılacağı seçilir. Ardından sigortalı bilgileri, dask adresi bilgileri, detay ve kayıt aşamasına geçilir. Bunların hepsi eksiksiz olarak tamamlandığında tarafınıza en avantajlı teminatlar ve fiyatlar çıkacaktır. Bu durumundan hem poliçe yenileme hem de yeni poliçe için yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
Kapalı

Mail Grubuna Katıl
Join Newslater

Mail grubumuza başarı ile eklendiniz. You have successfully subscribed to the newsletter

Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin. There was an error while trying to send your request. Please try again.

İnşaat Şantiye Yapı ve Proje, bu formda verdiğiniz bilgileri sizinle iletişim kurmak, güncellemeler ve pazarlama sağlamak için kullanacaktır. - We will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.