İnşaat

İnşaat Şirketi Merkez Ofis Departmanları

İnşaat Şirketi Merkez Ofis Departmanları, İnşaat firmalarının Merkez ofisleri şantiyelerin içerisinde olabilmekle birlikte genellikle iş merkezlerinde yer alırlar. Firmanın genel yönetimi, finansal ve işlerinin genel durumlarının takibi bu merkezlerde yapılır. Firmaların şantiyelerinden gelen veriler buralarda derlenir.

Yönetim ve İcra Kurulu üyeleri, Ceo, Cfo, Üst düzey yöneticiler, Yönetim kadroları ve yönetim birimleri merkez ofislerde yer alır.

İnşaat, Planlama, Teklif, İhale, Sözleşme, Denetim, Hukuk, Finans, Bütçe, Tasarım, Satınalma, İnsan kaynakları, İdari İşler, Döküman Kontrol, Kalite, İş sağlık ve güvenliği, Arşiv, MEP, It, Erp, Sekreterya birimleri merkez ofis alt departmanlarıdır.

İnşaat Şirketi Merkez Ofisleri

İnşaat Şirketi Merkez Ofisleri departmanları ve birimlerde çalışan personeller genellikle 10 yıl üzeri tecrübeye sahip olan ilgili mesleki eğitimlerini almış deneyimli insanlardır.

Teknik yönetici olarak vasıflandırılan bu personellerin yeterliliği ve niteliği şirketlerin geleceğini şekillendirmektedir.

İnşaat şirketlerinin üst yöneticileri genellikle İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, İşletme, İktisat, Maliye, Muhasebe, Makine Mühendisliği, Elektrik & Elektronik Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Avukatlık alanlarında eğitim almış yöneticilerden oluşur. İnşaat Yöneticileri Uzmanlık alanlarına göre farklı departmanlarda görev alırlar. Yöneticiler, hiyerarşi, tecrübe ve departman büyükleri gözetilerek şirket iç yapısına göre Ceo, Genel Müdür, Direktör, Danışman, Denetmen, Müdür, Müdür Yardımcısı, Şeflik ünvanları alabilirler.

Merkez Ofis – Yönetim, İcra Kurulu, Yönetim Departmanları

CEO & CFO, Ülke Müdürü, Bölge Müdürü, Yönetim Kurulu Üyesi, Denetim Kurulu Üyesi, Projeler Direktörü

Merkez Ofis – Yönetim Destek Departmanları

Hukuk, Denetim, Finans, Muhasebe, İdari İşler – Sekreterlik  – Yönetici Asistanı, İnsan Kaynakları – Personel İşleri, Döküman Kontrol, Bilişim, It, Erp, Reklam ve Pazarlama, Kurumsal İletişim örnek olarak verebilir.

Merkez Ofis – Proje Yönetimi Departmanları

Teklif Departmanı, İş Geliştirme Departmanı, Bütçe & Maliyet Kontrol Departmanı, Sözleşme & Hakediş Kontrol Departmanı, İhale & Satınalma Departmanı, İç Denetim & Taşeron Kontrol Departmanı, Dizayn Departmanı, Proje Kontrol Departmanı, Proje Koordinasyon, Bim Departmanı, Lojistik & Depo Yönetimi Departmanı, MEP, LET, IT Departmanı, Kalite Departmanı, ISG Departmanı ‘nı örnek olarak verebilir.

Büyük çaplı Müteahhit firmalar merkez ofis departmanları oluşturmaktadır. Enr listesinde yer alan inşaat firmalarının Merkez ofis departmanları bulunmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Mail Grubuna Katıl
Join Newslater

Mail grubumuza başarı ile eklendiniz. You have successfully subscribed to the newsletter

Hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin. There was an error while trying to send your request. Please try again.

İnşaat Şantiye Yapı ve Proje, bu formda verdiğiniz bilgileri sizinle iletişim kurmak, güncellemeler ve pazarlama sağlamak için kullanacaktır. - We will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.